بشقاب‌های سمی

همایش «بشقاب‌های سمی» در قالب برنامه‌های جامعه ایمن شهر پردیس با هدف روشنگری و اطلا‌ع‌رسانی در مورد مضرات استفاده از ماهواره در خانواده‌های ایرانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، همایش «بشقاب‌های سمی»

 به همت کارگروه ارتقای ایمنی کودکان و بزرگسالانِ جامعه ایمن شهر پردیس و با هدف روشنگری و اطلاع‌رسانی در مورد مضرات استفاده از ماهواره در خانواد‌ه‌های ایرانی برگزار شد.

مصطفی فروتن، روانشناس و کارشناس امور رفتاری در این همایش اظهار کرد: در گذشته و در میان جامعه ایرانی نام ماهواره با واژه‌ای همچون مستهجن همراه شده و استفاده از آن در میان مردم امری نکوهیده بود.

وی ادامه داد: اما از سال 1389 به بعد، موج گسترده استفاده از ماهواره وارد کشور شد و برخی شبکه‌های ماهواره‌ای نیز با توجه به ویژگی‌هایی خاصی نظیر برخورداری از ترجمه فارسی برای سریال‌های خارجی پا به عرصه وجود گذاشتند.

به گفته این استاد دانشگاه، بی‌شک در پس همه شبکه‌های ماهواره‌ای اهداف زشت و شنیع صهیونیستی نهفته است.

این جامعه‌شناس و کارشناس امور رفتاری تصریح کرد: هدف اصلی از پخش چنین فیلم‌ها و سریال‌هایی، تأثیرگذاری بر رفتار اعضای خانواده و هدف قرار دادن بنیان خانواده‌های ایرانی است.

فروتن بیان کرد: تأثیرات این بشقاب‌های سمی بر کودکان، نوجونان و جوانان بیش از سایر اقشار است و آمارهای اعلامی از سوی مراجع مختلف بیانگر این خطر بالقوه است.

سیامک شوقی، قائم‌مقام کمیته راهبری جامعه ایمن پردیس نیز با تأکید بر لزوم رفع مضرات شبکه‌های ماهواره‌ای بیان کرد: دشمن بعد از شکست در جبهه نظامی و همچنین، نبرد اقتصادی مقابل کشورمان، تنها راه تحت تأثیر قرار دادن ایران اسلامی را مسائل فرهنگی می‌داند.

این مقام مسئول اضافه کرد: امروز خاکریزهای دشمن در قالب ماهواره و پایگاه‌های مستهجن به داخل خانه‌ها نزدیک شده و باید برای مقابله با این معضل اجتماعی همه با یکدیگر بسیج و همراه شوند.

بر پایه این گزارش، پایان همایش «بشقاب‌های سمی» به نشست پرسش و پاسخ میان کارشناس همایش و حضار بدل شد و شهروندان، مسائل و ابهامات خود درباره مسائل مطروحه را با سخنران مدعو در میان گذاشتند.

یادآور می‌شود، با توجه به استقبال شرکت‌کنندگان مقرر شد ادامه بحث نیز در جلسات بعدی مورد پیگیری قرار گیرد. همچنین، این همایش با حضورسیامک شوقی، قائم‌مقام کمیته راهبری جامعه ایمن شهر پردیس، اباصلت رحمتی، دبیر کمیته راهبری جامعه ایمن این شهر، مصطفی فروتن، جامعه‌شناس و کارشناس امور رفتاری و جمعی از مسئولان شهری و شهرستانی و شمار کثیری از شهروندان در سالن همایش‌های شهرداری برگزار شد.

http://www.iqna.ir/fa/News/1423479

/ 0 نظر / 5 بازدید