ایمنی کودکان

"ایمنی کودکان "در جامعه ایمن بررسی شد

با حضور دبیر شورای سیاستگزاری جامعه ایمن شهر تهران و به همت شهرداری منطقه 3 تهران ،کارگاه آموزشی شاخص های "ایمنی کودکان" برگزار شد .

به گزارش "تهران سما" به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، مهندس شمس دبیر شورای سیاستگزاری جامعه ایمن در این نشست با اشاره به اینکه جامعه ایمن ، راهبردی  برای کاهش حوادث است گفت : در حال حاضر در کشور ما حوادث اولین عامل مرگ و میر کودکان زیر سال چهار سال است و بالاترین مرگ و میر ناشی از حوادث مربوط به کودکان ، نوجوانان و جوانان است.

شمس در ادامه سخنان خود با اشاره به تاریخچه تشکیل جوامع ایمن در سطح جهان خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه 3 در سال 1390 به شبکه جامعه ایمن جهانی پیوسته است و ضمن هدف گذاری و برنامه ریزی در تلاش است که حوادث را طی 5 سال آینده در سطح این منطقه کاهش دهد.

وی در ادامه جامعه ایمن را را هکاری برای ارتقای دانش ایمنی درجهت حفظ جان شهروندان عنوان کرد و تصریح کرد: بر اساس بررسی های انجام شده تعداد مرگ و میر های ناشی از حوادث در سال 90 نسبت به سال 89 تا حدود چشمگیری کاهش یافته است .

وی ایمنی کودکان را یکی از سرفصل های جامعه ایمن برشمرد و افزود:  برپایی دوره های آموزشی برای والدین  ، مربیان و کسانی که به گونه ای با کودکان سرو کار دارند از جمله راههای موثر برای کاهش حوادث پیش روی کودکان است .

این گزارش حاکی است در ادامه این جلسه مصطفی فروتن روانشناس خانواده  ایمن سازی خودرو، محل خواب و  آشپزخانه ، پنجره امن ، محل استحمام  ،نحوه چیدمان اتاق کودک ، گیاهان خانگی و آپارتمانی  ، شهربازی ها و زمین های بازی ، استفاده از داروها ، ایمنی در مهد کودک ، مدرسه و خانه را از  شاخص های ایمنی کودکان زیر 5 سال عنوان کرد.

این گزارش حاکی است این نشست با حضور مسئولین شهرداری تهران و منطقه 3 ، اعضای انجمن های شورایاری ، کانون های مادر و کودک ، فعالان اجتماعی در سرای محله کاووسیه برگزار شد.

/ 0 نظر / 18 بازدید